Buben Sokola Štoky brzy zvlhl

Zobrazeno 3. 6. 2024

S napnutým bubnem přijeli první červnovou neděli fanoušci Sokola Štoky do Přibyslavi. Brzy jim však zvlhl, i když se déšť zastavil v Hřištích a hřišti se vyhnul. Z ochozů ho proto po prvním poločase, který domácí zásluhou dvou branek Adama Vostála vyhráli 2:0, hosté raději odnesli. Ve druhé půli ještě dva góly přidali Daniel Wasserbauer a Martin Ondra. Tak jasné vítězství Přibyslav už dlouho nepamatuje.

Zápas měl dvě zajímavosti. Před úvodním výkopem si pomezní rozhodčí musel navléct rozlišovací vestu, jelikož jehož černý trikot nebyl k rozlišení od hostujících dresů. Oblékl si ji však opačně.

Ještě úsměvnější bylo, když hlavní pořadatel utkání Oldřich Matýsek po přestávce uvěznil delegáta krajského fotbalového svazu. Aby Zdeněk Dobrovolný mohl dále hodnotit, zda sudí pískají podle pravidel, musel omylem uzamčenou šatnu opustit oknem.

Soutěž je pořádně zamotaná, ani nedělní vítězství nedává jistotu, že SK Přibyslav se udrží v krajském přeboru 1. A třídy. „Čekají nás ještě dva zápasy, v sobotu jedeme do Košetic a nakonec hrajeme doma proti Třešti. Ani další výhry v posledních dvou duelech nám nic nezaručují. Mimo jiných okolností bude záležet na tom, zda z moravské divize sestoupí Břeclav,“ počítá šance kanonýr mužstva Adam Vostál.

Sativa Keřkov na své půdě porazila Novou Ves u Světlé 3:1 (2:0), skórovali Adamové Kunc a Douda, jeden gól si soupeř dal vlastní. „Bramboráři“ tak okresní přebor budou nadále hrát i po prázdninách.

Text a foto: Ivo Havlík