Fotbalisté Přibyslavi a Keřkova své soutěže uhájili

Zobrazeno 16. 6. 2024


Fotbalové kluby SK Přibyslav a Sativa Keřkov budou i v příštím ročníku krajských a okresních soutěží v kopané hrát v dosavadním postavení.

Městské mužstvo zůstává k přeboru 1. A třídy, „bramboráři“ budou pokračovat v okresním přeboru. Oba týmy měly v jednu chvíli nakročeno k sestupu do nižších pater, ale svoji existenci nakonec zvládli.

Přibyslav v předposledním kole přivezla bod z Košetic a v posledním zápase doma v pátek 14. června porazila rezervu Slovanu Havlíčkův Brod 3:1 (1:0). Dva góly vsítili Adam Vostál a Jakub Bačkovský, třetí branku si hosté dali vlastní.

První A třídu vyhrál Sokol Pohled, Přibyslav je dvanáctá, za ní zůstal Sokol Štoky a Slavoj Třešť.

Přibyslavští mají i dvě prvenství. Králem střelců soutěže se stal Adam Vostál s 37 góly a králem žlutých karet je Pavel Škacha, v šestadvaceti zápasech jich viděl šestnáct.

Keřkovští poslední utkání hráli na svém poli, přivítali Sokol Herálec a prohráli s ním 1:5 (0:2). Jediný úspěch domácích zaznamenal Adam Kunc. Hosté díky tomuto výsledku přebor Havlíčkobrodska vyhráli o dva body před Havlíčkovou Borovou, které nepomohla ani výhra ve Šmolovech 1:6 (0:4).

Sativa skončila na 10. místě, za ní zůstaly kluby ze Šmolov, Věžnice, České Bělé a Starého Ranska, Spartak k závěrečnému zápasu do Věžnice už ani nedojel. Jeho rozdíl ve skóre je propastný, hráči dali 39 gólů a dostali jich 136.

Krajská okresní kopaná má dovolenou, hrát se bude až v druhé polovině srpna.

Snímky jsou z utkání Keřkov - Herálec.

Text a foto: Ivo Havlík

 

 

16.6.2024