Hráči jeli courákem, fandové rychlíkem, žel, body nepřivezli

Zobrazeno 5. 5. 2024


Fotbalový klub SK Přibyslav prodal starý autobus a jeho hráči nyní na mistrovská utkání krajského přeboru 1. A třídy cestují osobními auty. První květnovou sobotu učinili výjimku a do Světlé nad Sázavou se vypravili vlakem.

Mužstvo kvůli rozcvičení muselo být na hřišti dříve, jelo už po polední osobním vlakem, fanouškům stačilo dorazit na stadion těsně před výkopem, počkali si tedy na rychlík. Necestovalo jich málo a protože na přibyslavském nádraží už není pokladna, průvodčí vlaku měla co dělat, aby početnou výpravu včas skasírovala. 

Výlet za májovou kopanou se vydařil, byť Přibyslav zpátky vezla porážku, domácí vyhráli 2:1 (0:1). Hosté vedli gólem Adama Vostála, soupeř vyrovnal a půldruhé minuty před koncem vsítil vítěznou branku.

Vlak zpátky odjížděl dost dlouho po závěrečném hvizdu rozhodčího, jedna z manželek chtěla mít muže doma dříve, přijela pro něho autem, on však odmítl trhat partu a se všemi do Přibyslavi cestoval opět vlakem.

Sativa Keřkov prohrála venku s třetím mužstvem Slovanu Havlíčkův Brod 0:4 (0:3).

Příští kolo SK Přibyslav zajíždí do Rozsochatce a „bramboráři“ na svém poli v neděli 12. května hostí Šmolovy, výkop je v 16,30 hodin.

Ivo Havlík 

Foto autora