K demontáži jsou připraveny tři mosty přes železniční trať; vlaky nepojedou

Zobrazeno 5. 7. 2024


Mezi Přibyslaví a Stříbrnými Horami budou od soboty do úterý odstraněny tři silniční mosty, které překlenují železniční trať.

Bude to jeden z prvních větších výkonů kompletní modernizace 8 km dlouhého traťového úseku mezi železničními stanicemi Přibyslav a Pohled. Rekonstrukce umožní zvýšení traťové rychlosti až na 160 km/h. Celkovou přestavbou projdou obě stanice a také zastávky mezi nimi. Stavební práce potrvají až do roku 2026.

Ve stanici Přibyslav se opraví obě nástupiště, podchod se doplní výtahy. Navíc se prodlouží předjízdná staniční kolej pro dlouhé nákladní vlaky. Zastávka v Přibyslavi získá dosud chybějící podchod, celková rekonstrukce čeká rovněž zastávku Stříbrné Hory. Ve stanici Pohled se vybuduje nové nástupiště, přístupné podchodem s výtahy. Součástí stavby jsou také úpravy nádražních budov v Přibyslavi a Pohledu pro umístění technologií.

Hlavním zhotovitelem stavby za 2,77 miliardy korun, je společnost Chládek & Tintěra.

Fotoreportáž ze středy 3. července ukazuje přípravy na následující zbourání mostů, významnou měrou se na nich podílí společnost BBC Šoun z Krupky v okrese Teplice v Ústeckém kraji, specialista na řezání „nekonečnými“ diamantovými lany.

Nedobrou zprávou pro cestující je, že od 22. hodiny pátku 5. července do 23. hodiny a 59. minuty úterý 9. července platí výukový jízdní řád; žádný vlak z Přibyslavi a do Přibyslavi nepojede.

Text a foto: Ivo Havlík