K senzaci Sokola Pohled přispěli čtyři fotbalisté z Přibyslavi

Zobrazeno 18. 6. 2024


Historický mezník ve 103 staré historii kopané v Pohledu byl dosažen v sobotu 15. června. Klub založený v roce 1921 se poprvé probojoval do přeboru kraje Vysočina. Přispěli k tomu tři odchovanci SK Přibyslav - Miloš Krčál, Jaromír Vopršal a Jakub Kasal.

Čtvrtým je Josef Eis, který si v Dobré postavil rodinný dům a za SK Přibyslav několik let hrál. Právě on jako kapitán úspěšného Pohledu převzal vítězný pohár. Zvedl ho nad hlavu a dal pokyn k jeho naplnění šampaňským. Mezi prvními gratulanty byl starosta obce Milan Klement.

Připomeňme, že Přibyslav krajský přebor dlouho hrála, ale několik let za sebou se v ní vždy udržela „s odřenýma ušima“ a proto dobrovolně sestoupila do nižší soutěže. V právě uzavřeném ročníku 1. A třídy Přibyslav s Pohledem na podzim doma remizovala 1:1 a na jaře prohrála venku 3:0. 

Fotofejeton ukazuje nesmírnou radost na hřišti v Pohledu po přesvědčivé porážce Sokola Lípa 8:0 (5:0) a postupu do krajského přeboru. Druhý skončil TJ Tis a třetí FK Bohemia Světlá nad Sázavou. Přibyslav obsadila až 12. místo před Sokolem Štoky a posledním Slavojem Třešť

Text a foto:

Ivo Havlík