Přibyslav viděla nový olympijský sport

Zobrazeno 15. 5. 2024


Na sletu Havlíčkovy župy 11. června v Přibyslavi diváci tleskali skladbě Fitness, která byla sestavena pro letošní XVII. Všesokolský let v Praze.

„Děvčata a chlapci se mají nejen společně setkávat, bavit, ale také zvyšovat svou fyzickou kondici, při cvičení spolupracovat a v neposlední řadě tančit. Věřím, že název Fitness nebude to jediné, co cvičence ke skladbě přivede," říká autorka skladby Daniela Kurečková.

Každý cvičenec a cvičenka se ve skladbě potká s víceúčelovými bradly a pompony. Nápad na jejich spojení vznikl při zápasech Basketbalového klubu Opava, kde se autorka skladby s děvčaty Sokola Opava v posledních třech letech věnuje cheerleardingu.

Cheerleading [čírlíding] (česky roztleskávání, anglicky cheer a leading = povzbuzování a vedení) v roce 2021 Mezinárodní olympijský výbor uznal jako nový olympijský sport.

„Bradla využíváme k posilování těla, jako atletické překážky, vytváříme na nich stavby, různě s nimi manipulujeme. Pompony jsou v prvních dvou částech schovány v batozích, ve třetí části s nimi dívky rozzáří plochu při tanečních variacích a na závěr si s nimi zatančí i chlapci," říká autorka skladby Daniela Kurečková.

Při cvičení hraje a zpívá skupina Verona, Richard Krajčo a skupina Kryštof.

Ivo Havlík

Foto autora