Přibyslavští fandové kopané jezdí po okolí

Zobrazeno 10. 6. 2024


Po rozpuštění rezervního mužstva SK Přibyslav se naši fanoušci kopané poněkud nudí. Když jejich tým zrovna nehraje doma, vyhledávají zajímavá utkání v okolí. Tak tomu rovněž bylo o druhém červnovém víkendu.

Do Polné v sobotu přijela Stará Říše. Snímek zachytil jejich trenéra, bývalého hráče a trenéra SK Přibyslav Radka Havlíčka (jinak vedoucího čety údržbářů našeho města), jak v závěru dramatického utkání posílá na hřiště tzv. žolíka a „modlí“ se k němu, aby pomohl udržet vítězný výsledek 3:1 (1:1).

Více fotbalových fandů z Přibyslavi bylo v neděli vidět v Pohledu. Není divu, pěknou podívanou slibovalo střetnutí se Slavojem Třešť. V sestavě domácí hráli prim dva přibyslavští odchovanci, nestárnoucí Miloš Krčál a o generaci mladší Jakub Kasal z Dobré. Kvůli zranění kotníku tentokrát nenastoupil bývalý kapitán SK Přibyslav Jaromír Vopršal, v hospůdce na stále lépe vybaveném stadionu proto čepoval Rebela. Domácí sice prohrála 1:2 (1:0), ale přes porážku se stali vítězem soutěže 1. A třídy a poprvé v historii klubu pod vedením kapitána Josefa Eise, občana Přibyslavi (na snímku), postupují do přeboru Kraje Vysočina. 

SK Přibyslav si přivezla cenný bod z Košetic za remízu 3:3 (1:0). O hattrick se postaral Adam Vostál, vyrovnávací gól vsítil v závěrečné minutě zápasu. Vostál má šanci stát se králem střelců 1. A třídy, nastřílel již 26 branek, druhý za ním je Miroslav Křikava z FK Bohemia Světlá nad Sázavou, který dal o dva góly méně.

Poslední utkání soutěžního ročníku 2023/2024 Přibyslav hraje doma netradičně již v pátek 14. června, soupeřem bude rezerva Slovanu Havlíčkův Brod, výkop je v 17 hodin.

Sativa Keřkov na své půdě prohrála s Českou Bělou 1:3 (1:0), jedinou branku domácích vsítil Pavel Čejka. Zajímavostí předposledního kola přeboru okresu Havlíčkův Brod je nevídaný počet 46 vstřelených branek branek, což je 6,5 gólu(!) na zápas. Poslední utkání „bramboráři“ hrají v sobotu 15. června, doma přivítají lídra přeboru Sokol Herálec, začíná se v 16,30 hodin.

Ivo Havlík

Foto autora