Rozhodčí zápasu se musel převléct

Zobrazeno 20. 5. 2024

V neděli 19. května fotbalisté SK Přibyslav hostili rezervní tým klubu A.F.C. Humpolec. Hlediště vidělo dosud nevídané věci.

Trojice rozhodčích poprvé v historii krajského přeboru nastoupila s mikroporty (miniaturní bezdrátový mikrofon) a přibližně po deseti minutách hry se přímo před tribunou musel převléct hlavní arbitr. Problém byl v tom, že pískal v tričku barevně téměř shodném s dresy domácích a ti mu v zápalu hry při periferním vidění míč omylem několikrát přihráli.

V zápase, který ještě narušil nízko letící čáp, jakoby v sestřiženém trávníku hledal úlovek, žádná branka nepadla.

Sativa Keřkov o den dříve zajížděla k přespolnímu derby do Dlouhé Vsi a z rozmáčeného hřiště se vrátila se třemi cennými body za výhru 2:3 (1:1). Její první gól vsítil Štěpán Šrámek, po přestávce „bramboráři“ v rozmezí pouhé minuty ještě dvakrát skórovali zásluhou Vojtěcha Kyzlinka a Adama Kunce. Za Dlouhou Ves chytal bývalý gólman Přibyslavi Josef Zvolánek. Protože se hrálo v hustém dešti a v Dlouhé Vsi není krytá tribuna, zápas sledovalo jen osmatřicet diváků, někteří přijeli z Keřkova a Přibyslavi, všichni zmokli jako příslovečné slepice.

V tomto okresním přeboru trpí Spartak Staré Ransko. Jeho brankář v utkání s Golčovým Jeníkovem míč z vlastní sítě na vlastním hřišti vytahoval jedenáctkrát(!), zatímco domácí se netrefili ani jednou. Jen o tři góly menší „nakládačku“ mužstvo dostalo o týden dříve, když v Havlíčkově Borové prohrálo 8:0. Spartak v dosavadních dvaadvaceti zápasech obdržel rekordních 118 branek.